Натриум Процес Калциум Хипохлорит 65% / 70%

Краток опис:

Place of Origin: Hubei, China (Mainland) Brand Name: HGW CAS No.: 7778-54-3 Packaging & Delivery Packaging Det...


детали за производот

Тагови производ

Место на потекло:
Хубеи, Кина (континентална)
Бренд име:
HGW
CAS бр .:
7778-54-3

Пакување и испорака

пакување Детали
25kg 50кг Кофа / 10kg 15кг корпа / 500g 1кг торби
Време на испорака
Во рок од 6 недели

 

                                                     Калциум Хипохлорит

 

  Генерални информации

 

Формула: Ca (CLO) 2
CAS No.:7778-54-3
Вообичаено име: белење прав

 

 

  Техничка спецификација

 

 

одделение

одделение

Достапно хлор 

65% мин

70% мин

Влага

5,5-10% max

5,5-10% max

Густина (g / ml)

1,0-1,1

изглед

Бела или сива боја гранули или 20г, 200g таблет

 

  користење


Широко се користи во дезинфекција за пливање базен вода, вода за пиење, ладење кула и отпадна вода, храна, земјоделство, болница, училиште, станица и апарати за домаќинство, итн


  Внимание


1. Да се чува подалеку од влага и директна сончева светлина, тоа треба да биде соодветно запечатени и се чуваат под собна температура и добра вентилација, исто така, не треба да се меша со органски, киселина и памук материјал. 
2. Тоа ќе изгори вашето тело откако ќе го контактирате невнимание, не дозволувајте тоа да поздравниот во твоите очи. 
3. промивање со чиста вода кога контакти вашата кожа.

 

  складирање

 

Чувајте го на суво, ладно, добро проветрени простори, подалеку од топлина, отворен пламен, органски хемикалии и светлина.

 

 

Re повеќе детали, pls се чувствуваат слободни да контактирате со мене!  

 
 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !