Procesi natriumi Kalcium Hypochlorite 65% / 70%

Përshkrim i shkurtër:

Place of Origin: Hubei, China (Mainland) Brand Name: HGW CAS No.: 7778-54-3 Packaging & Delivery Packaging Det...


Detail Product

Produkt Tags

Vendi i origjinës:
Hubei, China (Mainland)
Emri Markë:
HGW
CAS No .:
7778-54-3

Packaging & dorëzimit

detajet Paketimi
25kg 50kg kovë / 10kg 15kg Bucket / 500g 1kg çanta
Koha e dërgimit
Brenda 6 javësh

 

                                                     Hypochlorite kalciumi

 

  Informacion i pergjithshem

 

Formulë: Ca (ZGJN) 2
CAS No.:7778-54-3
punes përbashkët: Zbardhues pluhur

 

 

  Specifikime teknike

 

 

gradë

gradë

Klori në dispozicion 

65% min

70% min

lagështi

5,5-10% max

5,5-10% max

Densitet (g / ml)

1,0-1,1

shfaqje

granular bardhë ose gri ose 20g, tabletë 200g

 

  përdorim


përdorur gjerësisht në dezinfektim për not pishinë me ujë, ujë të pijshëm, ftohje kullë dhe ujërave të zeza ujë, ushqim, bujqësi, spital, shkollë, stacion dhe shtëpiake, etj


  Kujdes


1. Mbani larg nga lagështia dhe rrezet e diellit direkte, ajo duhet të jetë e mbyllur siç duhet dhe të ruhet në temperaturë dhe mallrave ambientit ventilimit, edhe ajo nuk duhet të përzihen me organike, acid, dhe materiale pambuku. 
2. Ajo do të djegë trupin tuaj sapo ju të kontaktoni atë në mënyrë të shkujdesur, nuk e le të spërkatje në sytë tuaj. 
3. shpëlarje me ujë të pastër, kur ajo kontaktet e lëkurës tuaj.

 

  ruajtje

 

Shitore në një, të ftohtë, zonë të thatë ventiluar mirë larg nga të nxehtit, flakë të hapur, kimikateve organike dhe të lehta.

 

 

Re më shumë detaje, pls mos ngurroni të kontaktoni me mua!  

 
 


  • Previous:
  • Next:

  • Related Products

    WhatsApp Online Chat !