PQ за базен chemcials

Краток опис:

Classification: Chemical Auxiliary Agent CAS No.: 25988-97-0 Other Names: algicide MF: ...


детали за производот

Тагови производ

класификација:
Хемиски помошни агенти
CAS бр .:
25988-97-0
Други имиња:
algicide
МФ:
C5H12NOCl
Чистота:
10% -60%
тип:
адсорпција
Адсорпција Сорт:
algicide
употреба:
Вода на хемикалии за третман, базен хемикалии
други име:
Algicide
Desity:
10% -60%
Англиски име:
Поли (2-хидроксипропил диметил амониум хлорид)

Пакување и испорака

пакување Детали
200 килограми ЈП тапан, 25 кг тапан, 1л / 4L / 5L пластично шише, 12kg / 20kg картон
Време на испорака
15 дена

Algaecide

 

Алги контрола во Базени, СПА, пред очите на вода, топла пролет

Algicide
CAS NO. 25988-97-0
Катјонски полимерни не пенење algaecide

ALGAECIDE 10% -60%

 

ИДЕНТИФИКАЦИЈА

N, N-диметил-2-hydroxypropylammonium хлорид полимер

Поли (2-хидроксипропил диметил амониум хлорид)

МФ: C5H12NOCl

CAS NO. : 25988-97-0           

 

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Изглед светло жолта до жолта јасна течност

КОНЦЕНТРАЦИЈА% 60 мин

Густина (30 o C) g / cm 3                        1.1 1.2

PH (1% воден раствор) 6.0 8.0

 

ПРИМЕНА

Катјонски полимерни не пенење биоцид за употреба:

Algaecide за базени, СПА, пред очите на вода, топла пролет

третман на вода во индустриски системи за вода за ладење

 

Првичниот третман треба да се повтори кога водата не се појави транспарентен. Оваа доза е само наменета како водич и може да биде изменета во согласност со различни карактеристики на базен или клима.

 

Истурете ја потребната доза во сад со вода и еднакво дистрибуирате над површината на водата базен.

Овој производ треба да се додаде и кога нема пливач во базенот, а првенствено во текот на вечерните часови. 

 

ВООБИЧАЕНО ПАКЕТ 

1L пластично шише, 12 шишиња на картон

4L / 5L пластично шише, 4 шишиња на картон

25L пластични тапан

200kg нето PE барабанот, 4 тапани на една палета

1000L ИБЦ

Или во согласност со барањата на клиентите

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !