Kaliumi Dichromate

Përshkrim i shkurtër:

Classification: Other Inorganic Salts Place of Origin: China (Mainland) Grade Standard: Reagent Grade Purity: ...


Detail Product

Produkt Tags

Klasifikimi:
Kripërat inorganike të tjera
Vendi i origjinës:
Kina (kontinent)
Grade Standard:
reagent Grade
Pastërtia:
99.7% MIN

Packaging & dorëzimit

detajet Paketimi
Përforcuar endura qese me plastike të brendshme. pesha neto per qese: 25, 50 apo 100 kg.

Kaliumi Dichromate.

formula molekulare: K2Cr2O7

pesha molekulare: 294,18

Produkti Formati:
kristal Orange triclinic, Non-hydroscopic, i tretshëm në ujë, jo te tretshme ne alkool, toksike, oxidizer fortë, djegëse në fërkimi ose goditjes me komponimeve organike.

artikull   indeks
klasën e lartë klasa 1 klasën e 2
Përmbajtje (K 2CRO 4) 99.7 99,5 99.0 
Chloride (Cl) 0,05 0,05 0.08
insolubles 0.02 0.02 0,05

Aplikimet:
Prodhimi i oksideve kromit, kromatin kalium, pigment krom verdhë, passivation Sipërfaqja e çelikut, prodhimin e shufra saldim, ndeshjet, sulfate kromor kalium dhe reagents kimike. Përdoret si një oxidant.


  • Previous:
  • Next:

  • Related Products

    WhatsApp Online Chat !