калиум дихромат

Краток опис:

Classification: Other Inorganic Salts Place of Origin: China (Mainland) Grade Standard: Reagent Grade Purity: ...


детали за производот

Тагови производ

класификација:
Други неоргански соли
Место на потекло:
Кина (континентална)
Одделение Стандард:
реагенс одделение
Чистота:
99.7% мин

Пакување и испорака

пакување Детали
Засилени ткаени торба со пластични внатрешен. Нето тежина на торба: 25, 50 или 100 килограми.

Калиум дихромат.

Молекуларна формула: K2Cr2O7

Молекуларна тежина: 294,18

Формат на производот:
портокал triclinic кристал, Non-hydroscopic, растворливи во вода, Не-растворлив во алкохол, токсични, Силен оксиданс, запаливи во триење или судир со органски соединенија.

точка   индекс
висок степен на 1-во одделение 2 одделение
Содржина (K 2Клинични 4) 99,7 99,5 99,0 
Хлорид (Cl) 0.05 0.05 0.08
Insolubles 0.02 0.02 0.05

Апликации:
Производство на хром оксиди, калиум хромати, хром жолта пигмент, површинско Пасивација од челик, Производство на заварување прачки, се совпаѓа, хромна калиум сулфат и хемиски реагенси. Се користи како антиоксидант.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !